Sylwia G.
16 kwietnia 2018
Bardzo serdecznie dziękuje pracownikom Prywatnego Ośrodka Terapii Uzależnień „Oaza” za opiekę nad naszą wychowanką. Mamy nadzieję, że Państwa wsparcie i zaangażowanie pomogą jej w przezwyciężaniu trudności.
Rejestracja pacjentów 24/7. Bez skierowania:
Każdego roku rośnie odsetek Polaków nadużywających leków. Według wielu statystyk jesteśmy rekordzistami w Europie, jeżeli chodzi o ilość zażywanych środków przeciwbólowych. W telewizji najczęstszymi reklamami oprócz produktów spożywczych są kampanie farmaceutyczne.
Wsparcie po terapii
Pomoc rodzinie pacjentów
Płatność ratalna
od 9900 zł
Do końca miesiąca lub do wyczerpania miejsc
Wiele substancji możemy kupić bez recepty, a szybkie tempo życia sprzyja szukaniu prostych i łatwo dostępnych metod radzenia sobie z dolegliwościami, nawet bez konsultacji lekarskiej. Leki, które mogą uzależniać, są przepisywane przez lekarza, a mimo to można stracić kontrolę nad ich spożywaniem. Jak do tego dochodzi i gdzie leży granica między dużym, wynikającym z konieczności stosowaniem różnych medykamentów a nałogowym nadużywaniem ich?
Rejestracja pacjentów 24/7. Bez skierowania.
[email protected]Terapia dla osób borykających się z uzależnieniem od leków w Ośrodku Oaza jest otwarta dla wszystkich, którzy chcą stawić czoła swojemu nałogowi. Aby dołączyć do programu leczenia uzależnienia od leków w Oazie, wystarczy wykonać telefon pod numer 530 18 70 70 lub przesłać e-mail na adres [email protected]. Pracownicy Ośrodka Oaza gwarantują całkowitą dyskrecję i profesjonalizm w traktowaniu każdego klienta, proponując obszerną gamę terapii skrojonych na miarę potrzeb osób zmieniających się z uzależnieniem od leków. Podjęcie decyzji o zapisaniu się do Oazy jest pierwszym krokiem w kierunku odzyskania panowania nad swoim życiem oraz rozpoczęcia ścieżki do zdrowia.
Uzależnienie od leków jest tak samo poważnym nałogiem, jak alkoholizm, czy narkomania – jest równie co one niebezpieczne i występuje w tak samo dużej ilości przypadków. Charakteryzuje się nieodpartą potrzebą, wręcz przymusem zażywania leku (bądź kilku), nabywaniem jego zapasu oraz występowaniem objawów abstynencyjnych, wynikających z nagłego zmniejszenia dawki lub zaprzestania stosowania danego środka.
Czynników mogących sprzyjać uzależnieniu jest kilka:
Istnieje kilka leków, od których uzależnienie jest najbardziej rozpowszechnione. Są to benzodiazepiny. Występują w środkach przeciwlękowych (np. Bromazepam, Clobazam, Diazepam, Oxazepam), przeciwdrgawkowych (Clonazepam), nasennych i uspokajających (np. Flurazepam, Midazolam, Nitrazepam, Triazolam). Rada Europy w 1990 roku orzekła, że z powodu substancji uzależniających zawartych w powyższych środkach farmaceutycznych, nie należy ich stosować powyżej 4 tygodni. Istnieje także szereg niebenzodiazepinowych leków nasennych, których potencjał do wywołania nałogu jest mniejszy, jednak nie powinien być lekceważony. Równie niebezpieczne są takie substancje, jak: Kodeina, Tramadol, Pseudofedryna, Desktometorfan. Lekarz przepisujący te środki musi przeprowadzić bardzo dokładny wywiad z pacjentem i mieć świadomość ewentualnych czynników mogących sprzyjać uzależnieniu. Często dzieje się tak, że lekoman korzysta z porad kilku specjalistów, zataja fakt leczenia u innych, by pozyskać od każdego z nich kolejne recepty.
Chorobą, jaką jest lekomania, wymaga złożonej terapii pod fachowym okiem psychiatry. Jedynie kompleksowe leczenie w profesjonalnym ośrodku może zagwarantować wyjście z nałogu. Uzależnienie od leków powoduje skutki podobne do innych środków zmieniających świadomość, a objawy abstynencyjne są bardzo dotkliwe i niebezpieczne dla zdrowia. Z tego względu chory nie jest zwykle w stanie sam przerwać brania. Należy wziąć pod uwagę niebezpieczeństwo interakcji pomiędzy poszczególnymi lekami, jakie pacjent zażywa, a także zmiany w funkcjonowaniu fizycznym i psychicznym uzależnionego. Leczenie lekomanii może być bardzo długim procesem, jednak należy pamiętać, że przy fachowej pomocy może zakończyć się pełnym sukcesem!
Po odtruciu organizmu lekoman przechodzi powoli w stan całkowitej abstynencji, co odbywa się oczywiście pod okiem lekarzy. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień zaczyna organizować pierwsze sesje w ramach terapii odwykowej, podczas których osoba zmagająca się z nałogiem poznaje wszelkie objawy i przyczyny swojej choroby. Celem specjalisty jest zidentyfikowanie szkodliwych mechanizmów w zachowaniu nałogowca, które spowodowały rozwój lekomanii.
Przyczyny takiego stanu zdecydowanie nie są jednoznaczne. Objawy uzależnienia pojawiają się często u osób, które po prostu chcą oszczędzić sobie dyskomfortu i sięgają z tego powodu po leki przeciwbólowe. W prywatnych ośrodkach leczenia szukają też pomocy ludzie zmagający się dodatkowo z zaburzeniami natury psychicznej lub somatycznej. W niektórych przypadkach terapia odwykowa lekomanii jest też skutkiem hipochondrii, czyli panicznego i w większości przypadków nieuzasadnionego lęku o stan swojego zdrowia.
Jednym z najpoważniejszych sygnałów, po wystąpieniu którego należy rozważyć leczenie uzależnienia, jest odczuwanie silnego przymusu zażywania leku. Nałóg bardzo powoli i konsekwentnie zmusza osobę do przekraczania wyznaczonych granic: w końcu sięga ona po tabletki nawet po ustąpieniu wszystkich objawów choroby. Z czasem zaczyna je też brać w coraz większej liczbie, ponieważ tylko w ten sposób jest już w stanie uzyskać satysfakcjonujący efekt. Na tym etapie w prywatnym ośrodku chory kwalifikuje się już na terapię odwykową lekomanii.
Można też wskazać na wiele innych objawów wskazujących na uzależnienie od różnego rodzaju leków. Nałogowiec sukcesywnie przekracza bowiem również granice moralne i zaczyna akceptować kłamstwo lub manipulację jako sposoby na uzyskanie kolejnej recepty. Towarzyszą mu też gwałtowne zmiany nastroju – zwłaszcza w sytuacjach, w których traci on dostęp do leku. Terapia odwykowa w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień w ogromnym stopniu skupia się na prawidłowym zarządzaniu swoimi emocjami. Jest ono niezbędne do zwalczenia lekomanii.
Można wskazać zarówno na skutki natury fizycznej, jak i psychicznej. Nałogowcy często mierzą się z utrudniającym funkcjonowanie objawami takimi jak drżenie mięśni, potliwość, a nawet zaburzenia układu krążenia. Leczenie lekomanii w prywatnych ośrodkach odwykowych wymaga też terapii zaburzeń psychiki na czele z depresją. Na ostatnich etapach rozwoju uzależnienia chory musi się mierzyć z ogromnym wyniszczeniem organizmu, a także zachwianiem równowagi metabolicznej.
Jeśli zauważacie Państwo u siebie objawy lekomanii, zapraszamy do kontaktu z naszym prywatnym ośrodkiem leczenia uzależnień. Przeprowadzimy niezbędne otrucie organizmu, pomożemy w utrzymaniu stanu abstynencji, a także zapewnimy wsparcie w ramach profesjonalnej terapii odwykowej. Zadbamy o to, by pomóc Państwu w uporaniu się z nałogiem.
Opinie naszych pacjentów
Opinia 4,6 na Google
16 kwietnia 2018
Bardzo serdecznie dziękuje pracownikom Prywatnego Ośrodka Terapii Uzależnień „Oaza” za opiekę nad naszą wychowanką. Mamy nadzieję, że Państwa wsparcie i zaangażowanie pomogą jej w przezwyciężaniu trudności.
16 kwietnia 2018
I tą myślą idę dalej, od czasu do czasu obejrzę się do tyłu, by nie zapomnieć, kim jestem. Dziękuję wszystkim, którzy towarzyszyli mi w podróży życia przez siebie. Dziękuję, że przy Was odzyskałem radość życia.
16 kwietnia 2018
Dziękuję z całego serca za wszystko co od Was otrzymałam! Dziękuję terapeutom za przekazaną mi wiedzę, serce i cierpliwość. Dziękuję personelowi medycznemu. Dziękuję Marzence, Kasi i Oli za wspaniały wikt i opierunek.
16 kwietnia 2018
Bardzo serdecznie dziękuje pracownikom Prywatnego Ośrodka Terapii Uzależnień „Oaza” za opiekę nad naszą wychowanką. Mamy nadzieję, że Państwa wsparcie i zaangażowanie pomogą jej w przezwyciężaniu trudności.
Lokalizacja
Ługowiska 1, Choceń 87-850 Pokaż na mapieZapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą terapeutyczno-leczniczą obejmującą leczenie alkoholizmu, narkomanii oraz wielu innych, bardzo niekorzystnych dla zdrowia nałogów.