Miesiąc pobytu gratis zadzwoń i poznaj szczegóły!
Do końca miesiąca lub do wyczerpania miejsc

O terapii w ośrodkuProfesjonalna terapia uzależnień – leczenie odwykowe, detoks

Specjalnością naszego Ośrodka OAZA jest kompleksowe leczenie uzależnień poprzez detoks i terapię, dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych kuracjuszy. Kuracje odbywające się w naszej Klinice, obejmują leczenie nałogów takich jak alkoholizm, narkomania, lekomania, uzależnienie od hazardu, przypadkowych kontaktów seksualnych, czy też nałóg nadmiernego korzystania z komputera i Internetu. Oferujemy także osobne grupy i autorskie programy terapeutyczne adresowane do młodzieży, jak i specjalną terapię dla kobiet borykających się z częstą potrzebą zażywania substancji psychoaktywnych.

W przypadku nałogów takich jak alkoholizm oraz nadużywanie narkotyków (bądź innych substancji zmieniających świadomość), leczenie odwykowe składa się z dwóch etapów: detoksu – odtrucia organizmu oraz pracy terapeutycznej pod okiem specjalistów oraz psychoterapeutów. Detoks jest koniecznym działaniem zanim rozpoczęta zostanie właściwa terapia. Podczas terapii uzależnień, skutecznie motywujemy naszych kuracjuszy do podejmowania kolejnych etapów walki z nałogiem, poprzez udział w indywidualnie dostosowanych programach terapeutycznych. Zależy nam na pełnym wyzdrowieniu każdego z pacjentów, można więc powiedzieć, że uczestniczą oni w programie „szytym na miarę”. Nasze działanie nie polega jednak wyłącznie na detoksie i terapii. Bogata oferta rekreacyjno-wypoczynkowa skierowana do naszych podopiecznych sprawia, że OAZA wykazuje znacznie większą skuteczność niż inne placówki, pod względem trwania absolwentów w powstrzymywaniu się od nałogu. Wyróżnia nas także kompleksowa pomoc psychoterapeutyczna dla kuracjuszy kończących pobyt stacjonarny – przez kolejne dwanaście miesięcy pomagamy im w profilaktyce nawrotów nałogu.

Leczenie uzależnień

Zajęcia w ramach leczenia uzależnień odbywają się w kameralnej, rodzinnej atmosferze. Personel medyczny, jak i terapeutyczny angażuje się w swoja pracę, budując zaufanie kuracjuszy. Nasi podopieczni podczas terapii uzależnień poznają swoje zalety i odzyskują wiarę w siebie. Finalnie są w stanie samodzielnie stawić czoła problemom, które były przyczyną popadnięcia w nałóg.

Oprócz leczenia stacjonarnego, dostępna jest także pomoc ambulatoryjna. W takim przypadku odwyk opiera się na uczęszczaniu kuracjuszy na zajęcia w naszej placówce, jednak wspomniana forma terapii polecana jest – w przypadku pacjentów mieszkających w okolicy – osobom o ogromnej motywacji i wyjątkowo silnej woli.

Normy grupy

  1. Na spotkaniach obecność obowiązuje wszystkie osoby.
  2. Obowiązuje punktualność.
  3. Przestrzegamy bezwzględnie abstynencji od alkoholu i innych środków zmieniających świadomość.
  4. Nie plotkujemy, nie krytykujemy, nie oceniamy.
  5. Obowiązuje tajemnica grupy.
  6. Nie używamy przemocy fizycznej i psychicznej wobec siebie i innych członków grupy.
  7. Bierzemy odpowiedzialność za siebie.
  8. Swoboda wypowiedzi.
  9. Aktywność w grupie.
  10. Mówimy sobie po imieniu.