Miesiąc pobytu gratis zadzwoń i poznaj szczegóły!
Do końca miesiąca lub do wyczerpania miejsc

O naszym ośrodkuPrywatny Ośrodek OAZA

Kompleksowa terapia uwalniająca od zgubnych nałogów

Jeśli poszukujecie Państwo wsparcia w walce z nałogiem, nie mogliście lepiej trafić. Prowadzimy skuteczną terapię destrukcyjnych nawyków, takich jak alkoholizm, narkomania, uzależnienie od hazardu, Internetu, od leków, jak też od seksu. Posiadamy wiele lat doświadczenia, jeśli chodzi o skuteczną terapię odwykową, w formie stacjonarnej oraz ambulatoryjnej. Wspieramy naszych podopiecznych i niczym życiodajna oaza na pustyni życiowego zagubienia, jesteśmy przystanią w drodze do ich wstrzemięźliwości.

Zależność od substancji psychoaktywnych, czy też od destrukcyjnych zachowań, może w krótkim czasie zrujnować życie zawodowe oraz osobiste osoby dotkniętej zgubnym nałogiem. Pomagamy naszym kuracjuszom odbudować wiarę w siebie i sprawiamy, że nabierają sił i motywacji do dalszych zmagań. W przypadku współuzależnienia osób bliskich zapewniamy sesje terapii rodzinnej.

Poznaj nas bliżej

Zobacz film z naszą ofertą

zobacz film
OAZA – Profesjonalny ośrodek leczenia uzależnień

Wytchnienie dla ciała i ducha

Terapia proponowana przez doświadczoną i życzliwą kadrę naszego ośrodka obejmuje, w przypadku uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz dolegliwości takich jak choroba alkoholowa, kompleksowe odtrucie organizmu – detoks, a następnie intensywne oddziaływania psychoterapeutyczne. Praca nad sobą i pokonywanie własnych słabości odbywa się w komfortowych, kameralnych warunkach i w rodzinnej atmosferze.

Po zajęciach terapeutycznych kuracjusze korzystają z sauny infra-red oraz po wcześniejszy ustaleniach masażu relaksacyjnego; organizujemy także wycieczki krajoznawcze, wyjścia na basen, siłownię, do SPA, zaś dla chętnych istnieje możliwość skorzystania z pełnej oferty zabiegów w położonym nieopodal sanatorium uzdrowiskowym. Pełna poprawa kondycji psychofizycznej w trakcie turnusu terapeutycznego organizowanego przez niepubliczne centrum terapii alkoholizmu i innych nałogów gwarantuje miarodajne, trwałe efekty. Co więcej, wyróżnia nas indywidualne podejście do każdego z kuracjuszy – kontrakt terapeutyczny dostosowujemy do indywidualnych uwarunkowań osobowościowych i zdrowotnych danej osoby. Otaczamy naszych kuracjuszy troskliwą opieką, za którą są nam później wyjątkowo wdzięczni – zachęcamy do zapoznania się z ich opiniami.

Mamy przyjemność poinformować również Państwa o zakupie karetki pogotowia przez nasz ośrodek. Dzięki temu gwarantujemy pełne bezpieczeństwo oraz kompleksową pomoc w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia przebywających u nas podopiecznych. Ambulans, który nabyliśmy posiada wyposażenie, zgodne z aktualnymi, europejskimi standardami. Interwencja naszych lekarzy lub ratowników medycznych pozwoli pacjentom na powrót do pełni sił i kontynuajacę skutecznej walki z nałogiem.

Zobacz wizualizację 3D

Zapraszamy Państwa do zapoznania się
z naszą kompleksową ofertą terapeutyczno-leczniczą.

Nasz Ośrodek OAZA znajduje się w centrum Kujaw

W samym sercu Polski

Nasz ośrodek posiada wyjątkowo dogodną lokalizację – miejscowość Choceń znajduje się nieopodal Włocławka. Lokalizacja w pobliżu dróg krajowych nr 1 (Gdańsk-Katowice) oraz nr 2 (Warszawa-Poznań) jest komfortowym połączeniem komunikacyjnym, zarówno dla przybywających do nas pacjentów, jak i przyjeżdżających w odwiedziny osób bliskich. Aby ułatwić naszym przyszłym podopiecznym dojazd do Centrum Terapii, proponujemy im odbiór z dworca we Włocławku, jak też z portów lotniczych w Gdańsku, Warszawie czy Poznaniu.

Naszym celem jest poprawa samopoczucia naszych kuracjuszy, tak, aby odkryli oni na nowo radość życia w abstynencji – lecząc uzależnienie od alkoholu i narkotyków oraz w umiarkowaniu, jeśli chodzi o nałogowe korzystanie z komputera i Internetu, seksoholizm czy nałogowy hazard. Nasi podopieczni, przechodząc wielopoziomową, kompleksową terapię, stają się zupełnie innymi ludźmi. Utrwalamy efekty oraz kształtujemy i wzmacniamy pozytywne nawyki. Absolwenci Centrum Terapii OAZA otrzymują wsparcie przez rok po zakończeniu kuracji, w postaci opieki psychoterapeutycznej – sesje zapobiegania nawrotom gwarantują najwyższą skuteczność profesjonalnego odwyku.

Poznaj naszych terapeutów

Obejrzyj wywiad

zobacz film
Nasza kadra

Poznaj nas bliżej

Specjalista od leczenia alkoholizmu w rodzinie Patrycjusz-Maniecki
Patrycjusz Maniecki

Patrycjusz Maniecki – od ponad 10 lat kieruje placówką medyczną – Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień Oaza s.c.

Jolanta Maniecka

Jolanta Maniecka – współzałożycielka Ośrodka Oaza. Z wykształcenia technik farmaceuta. Służy swoją wiedzą i doświadczeniem w codziennym życiu Oazy.

Anna Polatowska

Jestem Specjalistą psychoterapii uzależnień i współuzależnień w procesie certyfikacji . Ukończyłam Studium Psychoterapii Uzależnień i Współuzależnień w Łodzi.

Iwona Rubacha
Iwona Rubacha – Obst

Iwona Rubacha – Obst jest certyfikowanym specjalistą Psychoterapii uzależnień nr. 1829.

Jola Płotkowska

Ukończyła studium terapii uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie

Ryszard Kubik

Certyfikowany Instruktor Terapii uzależnień nr. 467. Kierownik zespołu terapeutycznego.

Iwona Kubik

Jestem nauczycielem dyplomowanym. Od 35 lat pracuję z dziećmi i młodzieżą. Ukończyłam SNP i studia podyplomowe w zakresie socjoterapii.

Rafał Lusiński

Rafał Lusiński ur.1973 instruktor terapii uzależnień, absolwent szkoły ,,care Brok” w 2019r. Uzależniony po odbyciu terapii odwykowej w Łukowie oraz pogłębionej terapii ,,PRO” w Warszawie.

Małgorzata Raszewska
Małgorzata Raszewska

Tolerancyjna i koleżeńska, w naszym zespole każdy może liczyć na jej wsparcie.

Jola Marciniak
Jola Marciniak

Silne wsparcie naszej zgranej ekipy Pań sprzątających. Miła, spokojna i opanowana.

Anna Polińska
Anna Polińska

Mimo drobnej postury, jest wulkanem energii i zapału do życia.

Joanna Przybyszewska
Joanna Przybyszewska

Wrażliwa, pracowita i rzetelna. Zawsze uśmiechnięta z dużym poczuciem humoru.

Hanna Mankiewicz

Specjalista Terapii Uzależnień. Nr certyfikatu 238. Psychoterapeuta terapii krótkoterminowej. Biegły sądowy w dziedzinie uzależnień.

Aneta Pilip

Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie na wydziale medycznym. Specjalizację w zakresie psychiatrii ukończyła w Bydgoszczy.

dr. Anna Sawkiewicz

Absolwentka Akademii Medycznej w Bydgoszczy na Wydziale Lekarskim. Specjalista psychiatra (specjalizacja w Klinice Psychiatrii w Bydgoszczy).

Marek Nowakowski

mgr Marek Nowakowski – terapeuta uzależnień, uczestniczył w szkoleniu Profesjonalnej Szkoły Psychoterapii organizowanej przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej i Instytut Psychologii Zdrowia PTP w Warszawie.

Tomasz Grochulski

Wykształcenie wyższe medyczne-licencjat pielęgniarstwa. Od pięciu lat praca w Stacji Pogotowia Ratunkowego

Paweł Kaniewski

Kierowca w Zespole Transportu Sanitarnego Ambutrans – „Oaza”

Paweł Liedtke

Magister pielęgniarstwa z kilkuletnim doświadczeniem pracy w zawodzie….

Igor Brodowski

Kierowca w Zespole Transportu Sanitarnego Ambutrans – Oaza.

Kazimierz Pajor

Sanitariusz z 30-letnim doświadczeniem.

Bartłomiej Kosmalski

Ratownik Medyczny, ukończone studia licencjackie na Uniwersytecie Collegium Medicum w Bydgoszczy. Nr dyplomu 1800/1629/2013.

Emilia Kędzierska

Dyplomowana pielęgniarka z ponad 20 letnim stażem pracy w zawodzie. Ukończone wyższe studia o kierunku pielęgniarstwo i pedagogika.

Marzena Jezierska

Miła, pogodna i zawsze uśmiechnięta kucharka z wieloletnim doświadczeniem, przygotowująca z sercem smaczne i domowe posiłki.

Katarzyna Ciechalska

Pracuje w ośrodku jako personel kuchni. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy gastronomicznej – przez 7 lat była szefową kuchni w domu weselnym…

Maciej Gliński

Kierownik zespołu medycznego Oaza. Ratownik medyczny w zespole wyjazdowym PRM (Państwowe Ratownictwo Medyczne) liczne kursy

Cezary

Jako dyplomowany ratownik medyczny, przez długie lata pracowałem w pogotowiu ratunkowym.

dr Krzysztof Liszcz

Doktor nauk medycznych, psychiatra, absolwent Wojskowej Akademii Medycznej (1975) w Łodzi. W latach 1983 – 1996 współtwórca lecznictwa odwykowego

Rozmowa z terapeutami

i pracownikiem medycznym ośrodka OAZA

zobacz film
Udzielamy wsparcia po terapii uzależnień

Każdy pacjent objęty jest rocznym wsparciem po terapii

W ramach terapii pomagamy rodzinom pacjentów!

Nieodpłatnie udzielana jest pomoc rodzinom pacjentów

Płatność ratalna

Istnieje możliwość płatności ratalnej